Що робити вчителям для розвитку стійкості в учнів
- Створіть освітнє середовище, де всі діти будуть у безпеці та відчуватимуть підтримку.
- Помічайте не тільки досягнення, але і шлях до них. Коли ми святкуємо лише перемоги, то вселяємо віру, що важливий виключно успіх.
- Заохочуйте учнів та учениць ставити перед собою цілі та рефлексувати.
- Створення середовищ, де діти впевнено обговорюють, чого та як хочуть досягти, допомагає формувати стійкість.Розвивайте відчуття приналежності до шкільної спільноти. Коли підлітки відчувають, що вони є частиною чогось більшого, це допомагає легше пережити невдачі.
- Запитайте дитину:
Як ти почуваєшся?
У якій зоні ти зараз перебуваєш — ок-зоні, зоні збудження чи пригнічення? Як ти це відчуваєш, звідки ти це знаєш? Можете намалювати ці зони і попросити дитину показати, де вона зараз.
«Розкажи про погоду» — можна запропонувати дітям використовувати ознаки погоди для описання свого настрою: якщо дитина щаслива і радісна — це ясна погода, яскраво світить сонце; якщо дитина у фрустрації — може сказати, що до неї наближається буря чи гроза.
Діти також можуть намалювати картинку, що описуватиме їхній настрій.
Настрій можна описувати не словом, а жестом чи звуком.
Можна обрати пісню, що віддзеркалюватиме ваш настрій.
У мережі можна знайти постери настрою або личка, що відображають настрій, і користуватися ними.
Може бути так, що молодшим дітям некомфортно розповідати про свої почуття. Тоді можна запропонувати дитині розповісти, як почувається її улюблена іграшка або тваринка.
Також можна використовувати рефлексивні практики.
Дуже важливий момент – це довіра, яка вибудовується між дітьми та педагогами. Ця довіра також допомагає їм знизити рівень стресу, оскільки вони можуть ділитися цим зі своїми однолітками та вчителями”.